Chcesz wrócić do pełni sprawności po przebytej operacji lub urazie? Lekarz zalecił Ci ruch, aby zmniejszyć uciążliwość choroby przewlekłej? A może chcesz poprawić kondycję fizyczną, wzmocnić mięśnie oraz poprawić mobilność dla lepszego samopoczucia? Sprawdź, jak prawidłowo ćwiczyć w domu przy pomocy rotora.
240,00 zł
Cena regularna:
240,00 zł
Istnieje wiele rodzajów masaży, które stosuje się w fizjoterapii po to, aby pomóc pacjentom wrócić do pełnej sprawności po przebytych urazach, operacjach czy jako forma wspomagania leczenia różnego rodzaju problemów ze spiętymi mięśniami. Nie tylko klasyczne masaże sprawdzą się w tej kwestii – również te wykonywane przy pomocy specjalnych piłek o różnej wielkości i strukturze. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą regularne wykonywanie masaży takimi akcesoriami.
Wydolność płuc to zdolność organizmu do przyjmowania tlenu i usuwania dwutlenku węgla. Jest bardzo ważna dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Prawidłowe funkcjonowanie płuc umożliwia bowiem organizmowi efektywne dostarczanie życiodajnego tlenu do wszystkich komórek – im większa jest pojemność płuc, tym więcej tlenu dociera do krwi i tym lepsza jest nasza kondycja oraz ogólny stan zdrowia. Płuca pełnią więc niezwykle istotną rolę w naszym codziennym życiu, zatem co zrobić, aby poprawić wydolność oddechową?
Codzienna aktywność fizyczna chroni nas przed najróżniejszymi dolegliwościami bólowymi. Mięśnie i stawy potrzebują ruchu oraz pewnej dawki wysiłku, aby pracować prawidłowo. Co możemy zrobić, aby zwiększyć wydajność takiej aktywności? Jak w treningu w domowym zaciszu mogą pomóc obciążniki na kostki lub nadgarstki? O czym warto pamiętać, ćwicząc z takimi akcesoriami?
Wózki inwalidzkie umożliwiają poruszanie się osobom niezdolnym do samodzielnego chodzenia. Istnieją różne rodzaje tych wyrobów medycznych, które przeznaczone są dla dzieci, dorosłych oraz seniorów. Na zakup tych urządzeń, a w niektórych przypadkach również ich naprawę, można uzyskać dofinansowanie z NFZ. Jakie zasady refundacji wózków inwalidzkich obecnie obowiązują w naszym kraju? Przedstawiamy aktualne informacje.
Jeśli chodzi o indywidualne potrzeby związane z komfortem noszenia butów, to nie zawsze mają one naturę ortopedyczną. Dlatego też nie każdemu zalecane są wkładki korekcyjne czy wykonywane na zamówienie. W wielu przypadkach genialnie sprawdzi się inne rozwiązanie. Sprawdź, jakie specjalne właściwości mają wkładki do butów do noszenia na co dzień.
Praca przy biurku, dojazdy do pracy i z powrotem, oglądanie telewizji na kanapie – niestety coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Długotrwałe siedzenie może prowadzić do licznych problemów zdrowotnych, w tym bólu kręgosłupa i dyskomfortu. Aby poprawić swoje zdrowie i samopoczucie coraz więcej osób sięga po innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest poduszka ortopedyczna z pierścieniem.
Już od kilku miesięcy, bo od 1 stycznia 2024, obowiązują zmienione przepisy w myśl Rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Miejsce liczb porządkowych w numeracji wyrobów medycznych zajęły kody, dodano nowe wyroby medyczne do wykazu, dla poszczególnych wyrobów podwyższono wartości dofinansowania, a także uwzględniono możliwość realizacji zleceń poprzez zakupy online z dostawą.
Wydawać by się mogło, że pozycja leżąca jest optymalną dla odpoczynku całego ciała. Tymczasem wiele osób, zwłaszcza po nocy, odczuwa nieprzyjemne dolegliwości w postaci bólu pleców lub kolan. Co więcej – mnóstwo pacjentów doświadczających tego typu dyskomfortu nie może spać właśnie z powodu bólu. Rozwiązaniem problemu, zarówno dla osób cierpiących z powodu przewlekłych schorzeń układu kostnego, jak i kobiet w ciąży jest zastosowanie rehabilitacyjnej poduszki-separatora kolan.
Słoweńska firma Alpina już od ponad 70 lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości obuwia, które tworzy z myślą o konkretnym zastosowaniu. Jedną z linii stanowią buty zdrowotne, wśród których znajdziemy wyjątkowo eleganckie, wygodne i funkcjonalne botki damskie. Sprawdź, czym charakteryzują się propozycje tej marki.
Bez stawów nie moglibyśmy się poruszać. Stanowią połączenie między kośćmi, umożliwiając różne zakresy ruchów. Zbudowane są z elastycznej chrząstki, która chroni główki kości przed ścieraniem. Dolegliwości bólowe bardzo często wynikają z uszkodzenia chrząstki stawowej, której kondycja może się pogorszyć z wiekiem albo pod wpływem niewłaściwych nawyków. Co robić, by jak najdłużej cieszyć się doskonałym stanem stawów?
Istnieje wiele schorzeń stóp wynikających w pewnym stopniu z noszenia nieprawidłowego obuwia. Pomijając oczywiście kwestie genetyczne, problemy takie jak płaskostopie, koślawość czy halluksy bardzo często są skutkiem źle dobranych butów. Aby uniknąć takich nieprzyjemności, należy sięgać po takie obuwie, które nie tylko zapewni dobrą amortyzację, ale również pozwoli na odpowiednie ułożenie stopy w bucie. Jak zatem wybrać najlepsze obuwie, które jednocześnie pozwoli na komfortowe użytkowanie, ale też będzie elegancko wyglądać?
Odpowiednio dobrane obuwie ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla komfortu, ale i zdrowia stóp. Buty, które zapewniają wsparcie, dopasowują się do anatomicznej budowy stopy, są miękkie i elastyczne, ale trwałe i solidne mogą bowiem zapobiegać pogłębianiu się deformacji i schorzeń, a nawet skracać czas rehabilitacji po przeprowadzonych zabiegach. Sprawdź, jakie stylowe damskie botki o właściwościach profilaktycznych i ortopedycznych znajdziesz w ofercie naszego sklepu Ormex. Dzięki nim zapomnisz o dolegliwościach bólowych w okolicach stóp, bioder czy kręgosłupa.
Firma Manitu istnieje na rynku już od 20 lat. Założona została w Niemczech, przez rodziców chcących zapewnić swoim dzieciom obuwie umożliwiające prawidłowy rozwój stóp. Na początku lat dwutysięcznych niewiele było marek oferujących wygodne, trwałe buty z wysokiej jakości materiałów, które łączyłyby właściwości użytkowe z modnym designem. Dziś firma produkuje również modele dla dorosłych, a w naszym sklepie znajdziesz propozycje butów damskich. Sprawdź, czym się charakteryzują i dlaczego warto je nosić w okresie jesienno-zimowym.
Poduszki ortopedyczne w formie półwałków to niezwykle wszechstronne akcesoria wykonane z termoformującej pianki memory, która doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, a zarazem nie odgniata się nawet po długim czasie użytkowania. Zastosowana w produkcji półwałków pianka zapobiega rozwojowi alergenów i mikroorganizmów, a do tego nie chłonie drobinek kurzu. Ponadto daje skórze swobodnie oddychać, dzięki czemu utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała.
Chodzenie jest jedną z podstawowych czynności życiowych człowieka, jednak spacerowanie może być wyjątkowo niekomfortowe, kiedy borykamy się z bólem, uczuciem ciężkości czy obrzękiem nóg. W wielu przypadkach nie wystarczy po prostu odpocząć – konieczne jest dostosowanie warunków w taki sposób, aby odpoczynek skutecznie łagodził nieprzyjemne objawy. Sprawdź, czym jest podstawa elewacyjna pod nogi, jakie są jej zalety i kiedy warto jej używać.
Odleżyny to poważny problem dotyczący najczęściej osób przewlekle chorych i leżących. Powstają z powodu ciągłego ucisku na naczynia żylne albo tarcia na skórę, co prowadzi do niedokrwienia oraz martwicy tkanek. Leczenie owrzodzeń jest trudne, dlatego tak ważna jest zapobiegająca im profilaktyka, związana z odpowiednią higieną, jak również korzystaniem z poduszek przeciwodleżynowych w formie krążków. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat tych wyrobów oraz sposobu ich stosowania.
Od prawidłowej postawy kręgosłupa zależy wiele kwestii związanych ze zdrowiem i samopoczuciem. Stałe garbienie się może doprowadzić do licznych problemów z układem ruchu, dlatego tak ważna jest profilaktyka – zwłaszcza w dzieciństwie oraz okresie dojrzewania. Aby w przyszłości nie borykać się z uciążliwym bólem, można na przykład stosować urządzenie zwane pajączkiem, które dyscyplinuje użytkownika do przyjmowania prawidłowej postawy. Jak to działa i czy rzeczywiście stanowi skuteczne narzędzie profilaktyki zdrowego kręgosłupa?
Buty powstały po to, by ułatwiać chodzenie po trudnym terenie oraz chronić stopy przed uszkodzeniem. Jednak z czasem rodzaj noszonego obuwia połączono ze statusem społecznym i materialnym. Z kolei od momentu pojawienia się masowej produkcji prawie całkiem zaprzestano szycia butów na miarę – zaczęto je wytwarzać w standaryzowanych rozmiarach, które trudno dostosować do indywidualnych potrzeb. Obecny rynek obuwniczy oferuje szeroki wybór opcji, więc w teorii każdy, niezależnie od wieku, płci czy stanu portfela, może znaleźć coś dla siebie. W praktyce – wiele par butów nie nadaje się do codziennego noszenia. Jaki rodzaj obuwia jest najgorszy dla naszych stóp i na co można go zamienić?
W sezonie jesienno-zimowym szczególnie zależy nam na tym, by zawsze było nam ciepło, miło i przytulnie – w przeciwieństwie do warunków panujących za oknem. Nie zawsze jest możliwość zwiększenia mocy ogrzewania w domu, dlatego chętnie sięgamy po ciepłe, wełniane skarpetki, termofory czy różne akcesoria elektryczne, np. specjalne koce lub poduszki rozgrzewające. Jak ich używać prawidłowo? Kto najwięcej skorzysta na stosowaniu takich gadżetów?