Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Produkt dnia
Półbuty MANITU 840074-21
Półbuty MANITU 840074-21

319,00 zł

Pasy lędźwiowo-krzyżowe

Dolegliwości bólowe w obrębie odcinka lędźwiowego oraz krzyżowego kręgosłupa stanowią coraz powszechniejszy problem u osób w różnym wieku. Mogą one wynikać z siedzącego trybu życia i niewystarczającej aktywności fizycznej, ale niekiedy bywają również objawem poważniejszych schorzeń o odmiennym podłożu. W każdym z takich przypadków ból może okazać się niezwykle uciążliwą dolegliwością dla chorego, znacznie obniżającą jego sprawność i komfort życia, dlatego warto wówczas stosować ortezy zapewniające ulgę. Do tego celu świetnie nadają się pasy lędźwiowo-krzyżowe dostępne w ofercie naszego sklepu. Proponujemy ortezy, które, zależnie od potrzeb, mogą pomóc w efektywnej regeneracji lub zmniejszaniu dolegliwości.

Zastosowanie pasów lędźwiowo-krzyżowych

Pas lędźwiowo-krzyżowy ma za zadanie wesprzeć oraz usztywnić obszar dolnej części pleców, zarówno kręgosłup, jak i mięśnie znajdujące się w tym miejscu. W ten sposób stanowi on nieocenioną pomoc dla osób zmagających się z różnorodnymi dolegliwościami o odmiennej przyczynie. Pasy lędźwiowo-krzyżowe bywają wykorzystywane w zmniejszaniu bólu, a także odciążaniu struktur kostnych i mięśniowych między innymi w przypadku:

  • osłabienia mięśni dolnej części pleców,
  • kręgoszczeliny,
  • zmian degeneracyjnych,
  • kręgozmyku lędźwiowego,
  • dyskopatii,
  • rwy kulszowej,
  • niestabilności kręgosłupa lędźwiowego.

Ponadto orteza tego typu może pomóc też w skutecznej regeneracji odcinka lędźwiowo-krzyżowego po zabiegach chirurgicznych lub ortopedycznych.

Wygodne i praktyczne pasy lędźwiowo-krzyżowe

Zastosowania pasów lędźwiowo-krzyżowych mogą być bardzo zróżnicowane, ale ich wszechstronność wynika nie tylko z możliwości wykorzystania do terapii lub rehabilitacji rozmaitych schorzeń. Ortez tego typu mogą bowiem używać osoby w różnym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a szeroka gama rozmiarów do wyboru w naszym sklepie daje możliwość idealnego dopasowania pasa do ciała. To z kolei zapewnia wygodę noszenia, którą dodatkowo zwiększa przyjemny w dotyku materiał niegrożący otarciami. Co więcej, może on też wykazywać korzystne działanie na ukrwienie dolnej części pleców oraz zachowanie naturalnej ciepłoty ciała za sprawą ogrzewanej, oddychającej tkaniny. Niektóre modele pasów lędźwiowo-krzyżowych dysponują także specjalnymi uchwytami na palce, które ułatwiają ich używanie np. osobom starszym czy cierpiącym na dysfunkcje dłoni.

Pasy lędźwiowo-krzyżowe łatwe do ukrycia pod ubraniem

Pas lędźwiowo-krzyżowy może znacząco pomóc osobom z różnorodnymi dolegliwościami zdrowotnymi, a dzięki przemyślanej konstrukcji można go bez trudu ukryć pod ubraniem. W ten sposób ortezy z naszego sklepu mogą stanowić doskonałe wsparcie niezależnie od sytuacji. Jednocześnie pasy lędźwiowo-krzyżowe bywają pomocne dla osób narażonych na znaczne obciążenia jak pracownicy fizyczni, a także dla tych wykonujących pracę siedzącą, chcących uchronić się przed jej konsekwencjami zdrowotnymi. Decyzję o noszeniu ortezy zawsze jednak powinien podjąć lekarz — jeśli zaleci on jej używanie, zapraszamy do składania zamówień!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl