510,00 zł
Orteza nadgarstka AM-OSN-U-01
Opis
Otwarta orteza nadgarstka została wykonana według nowego bardziej anatomicznego kształtu, dzięki czemu lepiej stabilizuje staw promieniowo-nadgarstkowy i nadgarstek.
Orteza została w całości wykonana z nowego innowacyjnego surowca AirSanmed. Specyfika tego surowca polega na tym, że nie jest on elastyczny przez co polepsza stabilizację zabezpieczonego stawu. Przy skórze pacjenta znajduje się przewiewna bawełniana dzianina frotte, wewnątrz półsztywna perforowana pianka komfortowa, na zewnątrz natomiast zainstalowany jest laminat medyczny z funkcją paroprzepuszczalną, który w celu łatwiejszego odprowadzania potu od ciała pacjenta został dodatkowo wyperforowany.
Wyrób posiada konstrukcję otwartą, co ułatwia jego zakładanie na kończynę oraz regulowane zapięcie przednie, co czyni ortezę jeszcze bardziej uniwersalną i ułatwia dopasowanie do każdego kształtu dłoni.
W dłoniowej części ortezy zainstalowano miękką elastyczną poduszkę poprawiającą komfort użytkowania wyrobu. Konstrukcja ortezy oraz użyte surowce przeciwdziałają wystąpieniu u jej użytkowników zespołu cieśni nadgarstka.
W dolnej części wyrobu zastosowano anatomicznie wyprofilowaną szynę dłoniową, która galwanicznie została zabezpieczona przed działaniem ludzkiego potu.
Zapięcia wyrobu wykonano przy użyciu zespołu dwóch szerokich taśm obwodowych oraz jednej wąskiej taśmy dłoniowej. Zakres regulacji zapięć jest bardzo duży i dzięki temu gwarantuje on szeroki zakres regulacji i stabilizacji.
Stabilizacja 3 punktowa
L3P (LOCK 3 POINTS)
W dolnej części wyrobu zastosowano anatomicznie wyprofilowaną szynę dłoniową, która galwanicznie została zabezpieczona przed działaniem ludzkiego potu. W górnej części wyrobu zainstalowano dwie listwy z tworzywa sztucznego, które wraz z łyżką dłoniową przekrojowo tworzą trzy obwodowe punkty podparcia kończyny górnej. Taki sposób stabilizacji przedramienia jest sposobem najbardziej skutecznym.
Przeznaczenie
- po przebytych urazach stawu promieniowo nadgarstkowego
- w zapaleniach kaletek ścięgnistych,
- w zmianach przeciążeniowych, zwyrodnieniowych i zapalnych
- profilaktycznie w sporcie
Rozmiar | Obwód nadgarstka | Sposób dokonywania pomiaru |
XS | 11-13 cm | |
S | 13,5-15 cm | |
M | 15,5-17 cm | |
L | 17,5-19 cm | |
XL | 19,5-21 cm |
Wyrób występuje jako prawy / lewy.
Właściwości
- Doskonała stabilizacja – dzięki zastosowaniu szerokiej i sztywnej wkładki ortopedycznej oraz dwóch stalek uzyskano doskonałą stabilizację wyrobu.
- Komfort użytkowania – dzięki zastosowaniu nowego surowca AirSanmed, pot od ciała pacjenta jest skutecznie odprowadzany.
- Łatwość użytkowania – prosty sposób zakładania i zdejmowania wyrobu przez pacjenta.
- Utrzymanie właściwej higieny - ze względu na łatwość zdemontowania wyrobu nie ma problemu z jego praniem i konserwacją.
System cieśni nadgarstka – CTSyndrome
Zespół cieśni nadgarstka to najczęstsza neuropatia uciskowa spotykana w gabinetach lekarskich. Spowodowana jest uciskiem nerwu, który biegnie wzdłuż kanału nadgarstka. Najczęstszą przyczyną pojawienia się cieśni jest zapalenie pochewki ścięgna zginaczy, reumatoidalne zapalenie stawów, ciąża, amyloidoza oraz bezpośredni ucisk, spowodowany niekorzystną pozycją nadgarstka.
Zespół cieśni nadgarstka objawia się bólem, drętwieniem, osłabieniem ręki i parestezją, promieniującą do kciuka, palca wskazującego, środkowego i serdecznego.
Najlepszym sposobem na zwalczanie zespołu cieśni nadgarstka jest stosowanie ortezy, wyposażonej w stalkę anatomiczną.
Natomiast, wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że stosując tradycyjną ortezę nadgarstka, pogarszają swój stan! Bezpośredni ucisk, który dostarcza stalka, powoduje pogłębienie problemu i zwiększenie dolegliwości bólowych. Co więcej pacjent, który nigdy nie miał zespołu cieśni nadgarstka, stosujący zwykłą ortezę z powodu np. złamania w obrębie nadgarstka, po kilkutygodniowym okresie unieruchomienia stawu i ciągłej kompresji troczka, w większości przypadków zacznie cierpieć z powodu cieśni.
Dlatego, niezmiernie ważne jest stosowanie ortez nadgarstka z odciążeniem kanału nadgarstka.
REH4MAT, jako lider w dziedzinie zaopatrzenia ortopedycznego, wprowadził do większości swoich ortez rozwiązanie o nazwie CTSyndrome. Jest to specjalna pelota, umieszczona na stalce i zabezpieczająca kanał nadgarstka przed bezpośrednim uciskiem oraz zapewniająca swobodny przepływ impulsów elektrycznych w nerwie pośrodkowym.